HDP Esenyurt ilçe eş başkanları yeniden gözaltına alındı

HDP Esenyurt ilçe eş başkanları yeniden gözaltına alındı

Kuyudan gelen çığlıklar ekipleri harekete geçirdi

Kuyudan gelen çığlıklar ekipleri harekete geçirdi

Mehmet Altan’ın açtığı dava, KHK ihraçlarıyla ilgili ʹsırlarıʹ deşifre etti

Mehmet Altan’ın açtığı dava, KHK ihraçlarıyla ilgili ʹsırlarıʹ deşifre etti

Şişliʹde döviz bürosuna silahlı saldırı

Şişliʹde döviz bürosuna silahlı saldırı

Kızına cinsel istismarda bulunan baba tutuklandı

Kızına cinsel istismarda bulunan baba tutuklandı

GÖLGELİ (KORGELİ)

 

TÜM KORGELİ HALKIMA BİN SELAM, SEVGİ VE SAYGILARIMLA... 

 

Değerli Korgeli'li komşum, öncelikle sizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bildiğiniz gibi takriben 6 yıl önce köyümüz adına var olan  derneğimiz epey bir süre işlevsiz kaldıktan sonra uzun zamandır kapalı. ''Bu dernek neden kapandı, niçin kapandı.?'', size bunun tartışmasını yapacak değilim. Bu bize bir şey kazandırmaz aksine kaybettirir. Amacım bu derneğin kapanış nedenlerini sorgulamak değil, ''Kapanmış olsa da bu derneği kuran ve emeği geçenlerden Allah razı olsun'' Diyorum. Gönül ister ki, köyümüz ve köylülerimiz adına sizlerin maddi ve manevi katkılarınızla köyümüz adına daha sağlam bir çatı inşa etmektir amacım. İzninizle sizlerle bu anlamda duygu ve düşüncelerimi samimiyetle paylaşmak istiyorum.

 

Değerli köylüm, özellikle genç yürekli köylülerime sesleniyorum, şunu bilmenizi istiyorum ki, derneğimizin kapandığı günden bu yanı bir çoğunuzdan ayrı ve uzak olsam da gönlüm hep sizlerle birlikte oldu. İyi ve kötü günlerimizde dernek adından ziyade köyümüz ve köylülerim adına sizlerin aldığı mesajlardan büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmeliyim. Ancak, gönül ister ki, bu birliktelik ruhunu bir adım öteye taşıyalım.

 

Sizlere yaptığım bu çağrıda izninizle köyümüz adına niçin bir derneğin gerekli olduğunu dilimin döndüğünce izah etmeye çalışacağım. Tasvip eder veya etmezsiniz bu sizlerin taktiridir. Şimdi iyi veya kötü günde sizlere gönderilen mesajlar nasıl ulaşıyorsa bu derneğin kurulmasında katkınız olsa da olmasa da yine ulaşmaya devam eder, bundan hiç kuşkunuz olmasın. Ancak, dünya fani ve ne yazık ki, bizler bu fani dünyanın rehavetinden bir türlü uyanmak istemiyoruz... Bir rüyanın etkisindeyiz. Özellikle bu son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık Koronavirüs (Covid-19) olayından sonra aslında düşünen, düşündüğünü hayata uyarlama becerisine sahip insanın isterse neleri başarabileceğinin farkında lığını yaşadığınıza eminim. Bu salgınla birlikte toplumsal dayanışma ruhunun ne kadar gerekli olduğunu sanırım hepimiz anladık.!

 

Değerli köylüm, biraz öncede yukarıda yer alan paragrafta ifade ettiğim üzere kimin ne olacağı belli olmayan bir çağda hayat mücadelesi vermekteyiz. Temennim bir daha yaşamayalım ancak, yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, dünyayı umursamaz bir tavırla yaşadığımız taktirde, diğer bir deyişle bu yer kürede insanoğlu duygu ve düşünceden yoksun bir yaşam tarzı sürdürmesi halinde bu ve benzeri salgınlar ne ilk nede son olacaktır.! 

 

Değerli dostlar, dostluk ve sevgi sadece gönderilen mesajlarda gizli değil, kurulması öngörülen dernekte arada bir toplanıp yeni nesillerle tanışma fırsatı bulmak bizlerin ve sizlerin mutluluk kaynağı olacağını sakın unutmayınız. Gelenek ve göreneklerimizin devamlılığı sadece malda-mülkte-şanda-şöhrette ve de saltanatta değildir, insan fani, bunların tamamı geçici heveslerdir. Gözlerimizin önünden nice yıldızlar kayıp gitmekte. Bunları görüyor ve yaşıyoruz. Öbür tarafa bir çorap dahi götüremeyen insanın aslında ne kadar aciz olduğunu idrak etmenin zamanıdır sanırım.!

 

Sevgili köylüm, çok değerli kardeşim, değerlerimizin devamlılığı zamanın standartlarının uygun işleyişi ile alakalıdır. Unutmayalım, bizler çocuklarımıza neyi miras bırakırsak ancak onunla anılırız... Mala Bengzo, Mala Cefo, Mala Melle (Muhacir), Mala Boylu, Mala Mıstık, Mala Kasım, Mala Çolo, Mala Palyoş) Mala Oso. Geçmişte yaşayan dedelerimiz-atalarımız' ı rahmet ve minnetle anıyor ve soruyorum: onlar bu namlarından ve toplasan her biri 5 metre kefenden başka ne götürdüler.? Tabi ki hiç bir şey.! Her biri bu dünyadan göçüp giderken biz torunlarına miras bıraktıkları tek şey muhannete muhtaç olmamak adına bir dünya geçimliği ve verdikleri manevi değer yargıları idi bizlere düşense bu maneviyatı nesiller boyu aktarmaktı. O halde bizler bizden sonrakiler için ne yaptığımızın farkında mıyız? Elbette ki, büyük çoğunluk bu soruma ''tabii ki farkındayız'' Diyecektir. O zaman benim teklifim şudur ki, e hadi o zaman, mademki öyle bu farkında lığı bir adım daha ileriye taşıyalım o halde, ne dersiniz.? Selam, sevgi ve hürmetle kalın, sağlıcakla kalın..  

 

Bana ulaşmanın en kolay yolu: 0532 782 34 75 Hoşçakalın, sevgi ve saygı ile kalın.  İlyas Yıldız 

 

 

 

Haber Yazılımı UA-45601042-1