Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 23:24
 
İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul tepkisi: Son kişi de olsam mücadele edeceğim.
- Haberi
İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul tepkisi: Son kişi de olsam mücadele edeceğim.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin yok edeceği köylerden Arnavutköy Yeniköyʹe inceleme gezisi düzenledi. 

 

İmamoğlu, lojistik merkez olacak köyün sakinlerine yaptığı konuşmaya “Bu güzel köyümüze bu vesile ile gelmek istemezdim” sözleri ile başladı.İmamoğlu “Bu köyde neler üretebiliriz, bu güzel mahallemizde hangi iş imkanlarını yaratabiliriz, tarımın hangi alanını geliştirebiliriz, yüzyıla yakındır burada yaşayan hemşerilerimizin çocuklarına, gençlerine daha iyi yaşam koşulları, doğanın içerisinde nasıl daha mutlu ve huzurlu olabilirler noktasında konuşmaya gelmek isterdim” ifadesini kullandıi.

 

“19 KÖYÜ EZİP GEÇECEK”

İmamoğlu “Ama ne yazık ki sadece 19 köyü ezip geçmeyecek, aynı zamanda hem İstanbul’umuzun hem de Türkiye’mizin üstünden geçecek; hem vicdani, hem insani, hem ahlaki olarak ezip geçecek bir projeyi,  ne yazık ki bir ihanet projesini, Kanal İstanbul’un olumsuzluklarını konuşmaya geldim. Böyle bir buluşma olsun istemezdim. Ama hep birlikte buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.İmamoğlu, İBB Başkanı olarak kendisinin en çok canını sıkan, uykularını kaçıran şeylerin birincisinin deprem, ikincisinin Kanal İstanbul olduğunu söyledi. Foto: Sözcü 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İmamoğlu’ndan, Kanal, İstanbul, tepkisi:, Son, kişi, de, olsam, mücadele, edeceğim.,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1