Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 23:55
 
Boğaziçi Üniversitesiʹne atanan Melih Bulu: İstifa etmeyeceğim
Gündem Haberi
Boğaziçi Üniversitesiʹne atanan Melih Bulu: İstifa etmeyeceğim

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Melih Bulu, atamasına dair yükselen tepkileri beklediğini belirtirken, dün okul önünde polisin öğrencilere yönelik müdahalesine ilişkin ˮBizim en istemeyeceğimiz şey Boğaziçiʹnin 150 yıllık fiziksel varlığının harabeye dönmesi, dün böyle bir şey olabilirdi. O yüzden polis orada doğrusunu yaptı. Bir filin züccaciye dükkanına girmesi gibi olacaktıˮ dedi.

 

Habertürkʹte Veyis Ateşʹe konuşan Bulu, istifa taleplerine rağmen istifa etmeyeceğini belirtirken, ˮZaman içinde biz birbirimizi tanıyınca ne kadar verimli çalışacağımızı göreceğizˮ ifadesini kullandı.Bulu, dün yaşanan olaylarda polisin kampüse davet edilmediğini söylerken, üniversite kapısına kelepçe takılmasına ilişkin ˮOrada çok pratik bir şey var, kapı kırıkmış ve çok fazla şey olduğu için kapıyı tutturmak için kelepçe takmışlarˮ şeklinde konuştu.

 

2015te AKPʹden milletvekili aday adayı olmasına ilişkin gelen soruya da ˮBen siyasete ODTÜʹde okurken CHPʹde başladım. Şimdi tabi bunları görmüyorum, beni hep AK Partili olarak yansıtıyorlarˮ şeklinde yanıt veren Bulu, 2009ʹda aktif siyaseti bıraktığını, 2015ʹteki aday adaylığının ʹçok önemli olmadığını, aktif siyasette yer almadığınıʹ söyledi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Boğaziçi, Üniversitesiʹne, atanan, Melih, Bulu:, İstifa, etmeyeceğim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1