Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 22:37
 
Beykoz halkı Beykoz'da da ağaç katliamına cevap bekliyor.!
Çevre & Bilim Haberi
Beykoz halkı Beykoz'da da ağaç katliamına cevap bekliyor.!

Bir ağacın yetişmesi için neredeyse 40 yıl gerekli... Oksijen deposu olan ağaçlar, doğanın dengesi için son derece önemli olduğu günümüzde gün geçmiyor ki, ağaç katliamına tanık olmayalım.

 

İstanbul'un güzide ilçesi Beykoz, sahip olduğu doğal yapısı dillere destan. Ancak gelin görün ki, birileri sırf zevki için 40 yıllık emeği 40 dakikada yerle bir edebiliyor.

 

Beykoz Poyrazköy'de bir villa sahibi, önündeki manzara engel oluyor diye koca bir ağacı kestirmişti. İşin üzüntü veren yanı ise bu kesime Muhtar'ın onay verdiği ve kesimin Beykoz Belediyesi Zabıta Ekiplerinin himayesinde gerçekleşmesiydi.

 

Poyrazköylüler, manzara gerekçesiyle katledilen bir ağacın hüznünü yaşarken, oldukça öfkeliydiler. Beykoz Poyrazköy sahilinin güzelliği, nüfuz sahibi kişilerin eliyle katledildi.

 

Poyrazköy sakinlerinin iddialarına göre ise söz konusu ağacın kesimine Poyrazköy Muhtarı izin verdi ve kesim de Beykoz Belediyesi Zabıtalarının görevlendirdiği bir kişi tarafından gerçekleştirildi. Anlaşılan o ki, Üsküdar'dan Beykoz'a her biri bir asır'dan fazla zamanı geride bırakmış ağaçlara sıra gelmiş.

 

Resimlerden anlaşılacağı üzere şimdide Körfez sahilinde hangi akla hizmetle kesildiği bilinmez ağaçlara tesadüf ettik... 'Vardır elbet bir sebebi' deyip bu sorunun cevabını Beykoz belediye yetkililerinden bekliyoruz, yoksa Beykoz'da mı Zeytinburnu gibi beton yığınına dönüşecek, merak ediyoruz .! (Haber merkezi)

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beykoz, halkı, Beykoz'da, da, ağaç, katliamına, cevap, bekliyor.!,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1