Haber Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 21:08
 
Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz'dan ARDER kurucu başkanı Cevdet Şentük' e hakaret
STK Haberi
Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz'dan ARDER kurucu başkanı Cevdet Şentük' e hakaret

Kartal Ardahan Derneği ARDER kurucu başkanı Cevdet Şentürk ve Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz arasında seçim nedeniyle Ardahan' da gelişen diyalogla  pekişen dostluk, sonrasında Cevdet Şentürk' ün: Öztürk Yılmaz'ın Parti içindeki çıkışlarını frenlemek istemesi neticesinde başlayan  kavganın fitili Kartalda alevlendi.

 

İddiaya göre Kartal'da esnaf ziyareti gerçekleştiren Öztürk Yılmaz'ın partililerle tartışması sonrasında Cevdet Şentürk' e yazıp gönderdiği mesajla hakaret etmesi bardağı taşıran son damla oldu.

 

Cevdet Şentürk, gazetemize konu ile ilgili gönderdiği basın açıklamasında satır aralarında daha önce CHP'den 2 sıra adayı olduğu halde Öztürk Yılmaz lehine çalışıp seçimi kaybettirdiği Dr. Taşkın Aktaş'tan da  özür dilediği açıklaması şöyle;  

 

''Sevgili yurt sever cumhuriyetçi Atatürkçü insanlarım, size Öztürk Yılmazın hakkında kısa birkaç bilgi vereceğim. Seçim sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan’da seçim kaybetmiş Ardahan’da çok donanımlı insanlarımızın olmasına rağmen biz sivil toplum örgütleri Öztürk Yılmazın yurtdışındaki macerasının da seçmen üzerinde olumlu yankıları olduğu gerekçesiyle gerek Ardahan il örgütüne gerekse İstanbul’daki CHP’nin Ankara’daki üst kurul üyelerine Öztürk Yılmaz’ın adaylığını önermiştik. Şahitlerimiz Yücel Çiftçi, Akif Hamza Çebi, Barış Yarkadaş, Ensar Öğüt gibi çok sayıda isim sayabilirim. Öztürk Yılmaz Ardahan’a aday olunca bu isimlerin büyük bölümü şahsıma yaşım ve konumum gereği Ardahan’a gitmemin partimize yararlı olacağı şekliyle beni ikna ettiler. Daha evvel CHP’den ikinci sıra adayı olup seçimi kaybeden Doktor Taşkın Aktaş HDP' den kazandığı halde aile dostumuz bu değerli insanın karşısına çıkarak Öztürk Yılmazın propagandasını yapıp Taşkın Aktaş'ın kaybetmesini Öztürk’ün kazanmasını bu çalışmalarda büyük katkımın olduğunu beyan ederim ve şimdi Doktor Taşkın Aktaş'tan özür dilediğimi belirtirim.

 

Ardahan’daki çalışmalarımda köy-köy gezerken öğretmen evinde yattım. Öztürk Yılmaz'dan ve CHP’den kuruş katkı istemedim bana yakışanda bu idi. Öztürk Yılmaz Ardahan milletvekili oldu daha sonra CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı oldu. Yetmedi cumhurbaşkanlığına aday oldu. Partinin disiplinine aykırı davranarak partinin genel başkanlığına aday oldu bu dengesiz çıkışları gereği CHP Ardahan il örgütünde, gerekse il örgütünün üst düzey çalışanlarınca rahatsızlık yarattı.

 

Milletvekilimiz olması ve kazanılışında katkımız olması nedeniyle insanlardan muhtelif şikayetler aldık. Ardahan Ölçek Köyünde evimde beni ziyarete gelen Öztürk Yılmaz'a 'bu adaylıklarının hoş olmadığını, her ne kadar milletvekilimiz olsan da 78 yaşında deneyimli bir devlet memuru olduğumu, bu ani sıçramalarının gerek partimize gerek kendisine iyilik getirmeyeceğini' bizzat  yüz yüzeyken ifade ettim.

 

Muhtelif zamanlar benim yanımda partinin organlarına bir milletvekiline yakışmayacak biçimde küfürler savurduğu için  kendisini tenkit edildiğimi kanıtlayabilirim. Şimdi bir Ardahanlı olarak 70 yılından beri Kartal’da ikamet eden bin küsur üyesi olan sempatizanı olan Ardahan İli Kültür ve Dayanışma Derneğinin de başkanı olarak Öztürk Yılmazın Kartal sokaklarında Kılıçdaroğlu'na uzun kısa konuştuğu(Veryansın) ettiği için partililer tarafından itilip kakıldığını yukarıdaki videoyu izlerseniz göreceksiniz. Yetmedi bana yolladığı mesajları okursanız bana yaptığı hakaretleri ve davranışları kabul ediyorsanız ben bir şey demem. Bana fırıldak demiş. Ben 1950'li yıllardan beri aklım kesti keseli Cumhuriyet Halk Partisinde Atatürkçü Cumhuriyetçi çizgimle hareket ediyorum. Emekli baş komiserim, Polder in kurucu üyelerindenim. 80 ihtilalında Kartal Emniyet Amirliği kadrosundan sürgün yiyerek Anadolu’ya gönderildim. Mağdur ve mütezzarir oldum. İlkelerimden hiç taviz vermedim ve vermeyeceğim. Benim nerem fırıldak! Öztürk Yılmaz'ı şahsıma bu mesajları gönderdiği için kınıyorum. Öztürk Yılmaz’ı benden özür dilemeye davet ediyorum! Benim konumum gereği onun abisiyim büyüğüyüm yaptığı yanlışları tenkit etme hakkını da kendimde buldum ve yukarıdaki tenkitimi ve mesajımı da okuyup izleyebilirsiniz. Tüm Türkiye’deki Karslı, Ardahanlı, Iğdırlı dostlarıma ve Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarıma duyurulur, selam ve saygılarımla..''  

 

Ve işte Cevdet Şentürk - Yılmaz Öztürk VatshApp konuşmaları;

resimler/whatsapp_Image_2021-01-02_at_172332_8084b948adce605d8038.jpeg  

 

resimler/whatsapp_Image_2021-01-02_at_172342_00354cfe723657b37138.jpeg 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, Bağımsız, Milletvekili, Öztürk, Yılmaz'dan, ARDER, kurucu, başkanı, Cevdet, Şentük', e, hakaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1