Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:46
 
21 yüzyılın eşiğinde işveren EFENDİ emekçi KÖLE oldu.!
- Haberi
21 yüzyılın eşiğinde işveren EFENDİ emekçi KÖLE oldu.!

Emperyalist sömürgeci sisteme dahil devletlerin başındaki iktidar sahipleri tükenmişliği yaşadığı bir çağda sözüm ona çıkış yolu ararken KAOS' la yüz-yüze kaldılar.  

 

Dünyayı kasıp kavuran Kronavirüs salgını sözde onlar için 'bulunmaz bir nimet oldu' derken aslında ne büyük bir bela ile karşılaşacaklarını belki de hayal bile edemediler.

 

Ne olduğu kesinlik kazanmasa da  bu salgın virüs'ün büyük ihtimalle laboratuar ürünü olduğu ihtimalleri her geçen gün önem kazanmaya başladı. Bu salgınla birlikte dünyanın bir çok yerinde alınmakta olan bir çok ekonomik tedbirler söz konusu.

 

Ülkemizde de bu bahane ile içeriği doldurulmayan sözde bir çok ekonomik ve sosyal tedbirler söz konusu. Bu tedbirlerden biri ise iktidar sahiplerinin sözde işten çıkarma yasağı ile işverene açtıkları fırsat kapısı.

 

İşveren bu yasa ile çalışan hakkında istediği gibi rapor tutup işinden ekmeğinden edebilme özgürlüğüne kavuştu. 21 yüzyılın sonuna geldiğimiz bir dönemde ortaçağ zihniyeti geri getirildi. İşveren EFENDİ emekçi KÖLE oldu.!

 

An itibariyle yapılan bilimsel araştırmalara göre 'yavaş-yavaş kontrol altına alındığı' söylemlerine karşılık sadece Türkiye'de taşıyıcı olduğu dillendirilen 30 bin'in üzerinde insan olduğu, ikinci bir dalganın nasıl sonuçlar doğuracağı noktasında kesin bir öngörü yok.

 

Felaket tellallığı yapmak istemiyorum ancak çağımızdaki bilimsel çalışmalara rağmen insanlık bu lanet olası virüs için henüz bir aşı geliştirememiş olması sonucu dileğim dünyanın kitlesel ölümler ve açlık sonucu koca bir mezarlığa dönüşmemesi.!

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 21, yüzyılın, eşiğinde, işveren, EFENDİ, emekçi, KÖLE, oldu.!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-45601042-1